+421 33 7721767
tempex@tempex.sk

SK | EN
CZ | HU

Baliace linky

Na balenie výrobkov ponúkame baliace stroje a kompletné baliace linky vrátane paletizácie. Pre menšie výkony sa ponúkame aj na mieru vyrábané zariadenia podľa požiadavky zákazníka, dodávame však aj komplexné riešenia balenia sypkých výrobkov na kľúč.

V našej ponuke sú:

  • stroje a linky na balenie sypkých výrobkov do vriec, vreciek a iných obalov, rozsah dávky od 500 gramov do 50 kg, výkon od 60 balení/h až po viac ako 1200 balení/h. Vrecia môžu byť z rôznych materiálov (papier, polyetylén, polypropylénová tkanina). V našej ponuke sú stroje a linky na plnenie otvorených vriec ako aj vriec s ventilom. Linky možno dodať s kontrolnou váhou s automatickou reguláciou dávkovania, zariadením na vyradenie vreca ktorého hmotnosť je mimo nastavenej tolerancie, paletizačnou linkou (klasický paletizátor alebo paletizačný robot), zariadením na fixáciu tovaru na palete a ďalšie.
  • stroje a linky na balenie sypkých výrobkov do vriec tvorených priamo strojom z plochej fólie alebo fóliového rukáva. Obvyklý rozsah dávky je 10kg až 50 kg. Možné doplnky sú rovnaké ako pri linkách na balenie výrobkov do predhotovených vriec.
  • stroje a linky na obchodné balenie sypkých výrobkov do predhotovených papierových vreciek (múka, cukor …) pre rozsah dávky 500 g až 2 kg. Výkonová rada strojov je od 20 balení/min. do 100 balení/min. Baliace linky môžu byť doplnené kontrolnou váhou s automatickou reguláciou dávkovania a vyradením vrecka mimo tolerancie, detektorom kovov, strojom na skupinové balenie (obvykle 10x1kg alebo 6x2kg), paletizáciu jednotlivých vreciek na paletu alebo paletizáciu balíkov, fixáciu tovaru na palete.
  • plničky veľkoobjemových vakov,
  • paletizačné linky s klasickými paletizátormi alebo s robotickým ramenom + fixácia tovaru na palete.
  • technologické váhy na sypké materiály,
  • na mieru dodávané technologické vážiace systémy (napríklad váženie zásobníkov)
  • stroje na vákuové balenie komorové alebo lištové + príslušenstvo.

Vrecovanie

Od roku 1992 sme dodali niekoľko desiatok strojov a kompletných liniek na balenie rôznych výrobkov do rôznych druhov obalov. Nami dodávané stroje sú vhodné na výrobky ako múka, cukor, škrob, sušené mlieko, soľ, krmivá, chemikálie, umelé hnojivá, cement, maltové zmesy, ale aj na celý rad ďalších sypkých výrobkov. Pre každú skupinu výrobkov sú k dispozícii stroje špeciálnej konštrukcie, napríklad na balenie do vriec s ventilom ponúkame až 5 základných typov plničiek, podľa vlastností plneného výrobku. Dodávame kompaktné stroje s malým výkonom (okolo 100 vriec/h), ale aj kompletné linky s (výkonom nad 1000 vriec/h). Od jedného výrobcu tak dokážeme dodať kompletnú linku vrátane paletizátora, čím vieme garantovať plnú kompatibilitu. Aby sme Vám vedeli spracovať konkrétnu ponuku zašlite nám prosím vašu požiadavku, v ktorej uveďte:


– základné informácie o balenom výrobku,
– požadovaný výkon (napríklad v tonách/h),
– požadovaný rozsah dávky v obale (napríklad 25 – 50 kg),
– druh používaných obalov,
– informácie o fyzikálnych vlastnostiach baleného výrobku,
– rozsah automatizácie (bez automatizácie, poloautomatická alebo plne automatická linka),
…prípadne uveďte aj ďalšie informácie, ktoré považujete pri vypracovaní ponuky za dôležité.

Ponuku Vám zašleme čo najskôr ako to bude možné.