+421 33 7721767
tempex@tempex.sk

SK | EN
CZ | HU

O spoločnosti

TEMPEX s.r.o. bola založená začiatkom roku 1992. Už takmer 30 rokov sme dodávateľom technologických celkov a komponentov pre priemyselné odvetvia ktoré sa zaoberajú spracovaním obilia ale aj ostatných sypkých materiálov (cukor, vápenec, piesok, cement, kamenivo, krmivá, granulovaná plasty, umelé hnojivá a iné). Medzi naše hlavné aktivity patria:

  • Návrhy a dodávky technológií pre spracovanie obilia
Kvalifikačné predpoklady a dlhoročné praktické skúsenosti v obore nám umožňujú ponúkať zákazníkom technologické poradenstvo, návrhy a dodávky technologických celkov a modernizáciu jestvujúcich prevádzkových súborov. Neustále sledujeme technologický a technický vývoj v obore, pri našej práci vždy rešpektujeme aktuálne bezpečnostné, hygienické a ďalšie legislatívne požiadavky.
  • Baliace stroje a baliace linky
Sme skúseným dodávateľom baliacej techniky na balenie sypkých výrobkov (múka, cukor, osivá, cement, maltové zmesy, chemikálie, granulované plasty a iné). Dodávame linky na balenie do otvorených vriec z rôznych materiálov (papier, polyetylén, polypropylén), do vriec s ventilom, do vriec tvorených z plochej fólie alebo z fóliového rukáva. Dodávame komplexné riešenia baliarní “na kľúč”, vrátene paletizácie a fixácie tovaru na palete. Tiež dodávame aj na mieru vyrábané zariadenia, napríklad plničky big bagov, lokálne filtre a iné.  V našej ponuke sú tiež stroje na vákuové balenie kusových výrobkov.
  • Eliminácia prašnosti nakládky voľne ložených sypkých výrobkov
Pri nakládke voľne ložených sypkých výrobkov na vozidlá a skládky býva problémom vysoká prašnosť. V našej ponuke sú komplexné riešenia pre účinné zníženie prášenia. Okrem eliminovania priamych strát v dôsledku rozprachu Vám pomôžeme udržiavať miesto nakládky a vozidlá čistejšie a samozrejme  rešpektovať hygienické normy. Základom riešenia sú teleskopické hubice, dodávame však i ostatné potrebné komponenty a tak vieme riešiť Vašu potrebu komplexne.
  • Komponenty pre technológie sypkých hmôt
Sme dodávateľom viacerých komponentov používaných v odvetviach kde sú surovinou alebo výrobkom sypké hmoty. Sú to napríklad všetky druhy dopravníkov pre vodorovnú dopravu (pásové, závitovkové, reťazové, fluidné), zvislú dopravu (korčekové elevátory), prvky pre tlakovú pneumatickú dopravu (dúchadlá, rozbočky, odlučovače, filtre, zmiešavače, tesniace uzávery…). Dodávame tiež na mieru vyrábané zásobníky (aj vážené), homogenizátory, mikrodávkovače a iné.
  • HMI panely,bezpečnostné bariéry
Ako regionálny predajca dodávame komunikačné terminály (HMI panely) od výrobcu ESA. V ponuke sú panely s textovými a grafickými displejmi ovládané tlačidlami, panely s dotykovými obrazovkami až po priemyselné PC s krytím IP69 a v skrini z nehrdzavejúcej ocele. K dispozícii sú ovládače pre komunikáciu s PLC väčšiny výrobcov.

Dodávame tiež mechanické certifikované bezpečnostné zábrany Novatek a Techno od výrobcu Protec.

Využitie našich dlhoročných skúseností a dlhoročná spolupráca s renomovanými partnermi nám umožňuje spoľahlivo riešiť požiadavky našich zákazníkov. Našou prvoradou snahou je dodávať spoľahlivé komponenty a celky funkčne zodpovedajúce potrebám a predstavám našich zákazníkov. Sme si vedomí, že ich spokojnosť je základným predpokladom nášho úspechu.